اعزام کارشناس

آنتی ویروس شبکه (Network Antivirus )

امروزه که اینترنت در همه سازمانها نفوذ کرده و همه کاربران به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند، میزان نفوذ ویروس‌ها، جاسوس‌افزارها و باج افزارهای مخرب نیز در شبکه‌های کامپیوتری (شبکه سازمانی) به همان نسبت بیشتر شده است. آنتی ویروس های پیشرفته میتوانند کامپیوتر ها را در برابر انواع نرم افزارهای مخرب حفاظت کنند. از انواع نرم افزارهای مخرب میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

شماره گیرهای مزاحم dialers ، کی لاگرها keyloggers ، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم adware ، تروجان ها trojan horses ، کرم ها worms ، رد گم کن rootkits ، نرم افزارهای جاسوسی spyware ، ابزارهای کلاهبرداری و تقلب fraud tools ، باج افزارها Ransomware ، برخی دیگر از تهدیدات کامپیوترنظیر آدرس های آلوده و مخرب، اسپم، کلاهبرداری و حملات DDoS باتنت ،حملات بانکداری آنلاین، تهدید مداوم پیشرفته (APT) و حملات فیشینگ (phishing).

اگر بخواهید برای تمامی سیستم های شبکه ، Antivirus مجزایی نصب کنید. و مدیریت یا هیچ گزارش گیری نداشته باشید قطعا زمانی پیش می‌آید که لازم است در کمتر از چند دقیقه تنظیمات خاصی در تمام سیستم‌ها اعمال شود. که این عمل در حقیقت غیر ممکن است. در حالی که آنتی ویروس های تحت شبکه دارای کنسول مدیریتی هستند و از طریق آن می‌توانند در سریع ترین زمان ممکن اعمال سیاست‌ و یا گزارش گیری نمود.

خدمات آنتی ویروس تحت شبکه

آنتی ویروس تحت شبکه

این نوع آنتی ویروس ها از دو بخش server و client تشکیل میشوند که همه آنتی ویروس های نصب شده روی کلاینت ها قابلیت مدیریت از بخش server را دارند. بی شک یکی از ابزارهای مهم و حیاتی در مدیریت شبکه‌های کامپیوتری، حفاظت اطلاعات مهم سازمان در مقابل ویروسها و برنامه‌های مخرب است.

نسخه ای از آنتی ویروس بوده که برای کلاینتهایی که در شبکه های کامپیوتری واقع شده اند مورد استفاده قرار میگیرد. البته این به این معنا نیست که در شبکه ها نمیتوان از آنتی ویروس های خانگی استفاده کرد ولی بدلیل اینکه تعداد سیستمها در شبکه معمولا زیاد بوده و مدیریت سیستمها برای نصب و آپدیت آنها بصورت جداگانه سخت میباشد نسخه شبکه آن عملکرد خیلی بهتری خواهد داشت.

با استفاده از آنتی ویروس تحت شبکه به راحتی میتوان نوع و تعداد ویروس ها و بدافزارهای پیدا شده در شبکه ، وضعیت امنیتی سیستمها و خیلی موارد دیگر را از یک نقطه مرکزی و از روی سرور مشاهده و مدیریت نمود.