اعزام کارشناس
شاید برایتان جالب باشد!

Active Directory

توسط | ۲۱ مهر ۱۳۹۹

مدیریت منابع در اغلب کسب و کارها امری اجتناب ناپذیر است. از این رو برخی از کسب و کارها برای کنترل هزینه های خود به شبکه های کامپیوتری رجوع می آورند. که معمولا سازمان های کوچک از شبکه Workgroup برای اشتراک گذاری اطلاعات و یا Device ها بین کاربران خود استفاده مینمایند.

استفاده از Workgroup در سازمان های بزرگ به علت تعداد بالای کاربران امکان پذیر نیست. زیرا در اینگونه از شبکه ها امکان مدیریت پرسنل و یا کنترل دسترسی آنها مقدور نمیباشد. شرکت Microsoft برای اینگونه از شرکت ها راهکاری متفاوت ارائه نموده است. معمولا در سازمان های بزرگ (Enterprise)، شبکه Domain مورد استفاده قرار می گیرد. که با استفاده از سرویس Active Directory (AD) این امکان برای ما محیا می شود تا از کنترل و مدیریت یکپارچه ای بهرمند شویم.

این سرویس را می توان به وسیله Domain Controller به اختصار DC پیکربندی و مدیریت نمود. که از قابلیت های آن میتوان به مدیریت متمرکز کاربران، گروه بندی آنان، اعطای دسترسی ها و … اشاره نمود. بعنوان مثال با استفاده از قابلیت Group Policy در Active Directory میتوان از یکجا مانع دسترسی برخی از کاربران به Share Folder های شبکه شویم. و نیاز نیست تا مانند Workgroup برای هر کاربر در هر فولدر به صورت مجزا دسترسی ایجاد نماییم.

(Active Directory)AD

(Active Directory)AD این امکان برای ما محیا می شود تا از کنترل و مدیریت یکپارچه ای بهرمند شویم.

0 0 رأی
Article Rating
عضویت در
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات