اعزام کارشناس
شاید برایتان جالب باشد!

هوش مصنوعی (artificial intelligence)

توسط | ۲۱ مهر ۱۳۹۹

دانشمند آمریکایی جان مکارتی “John McCarthy” مخترع و تولید کننده ماشین های هوشمند. در سال ۱۹۵۵ میلادی برای اولین بار جهان را با نام هوش مصنوعی آشنا نمود.

جان مکارتی متولد ۰۴/۰۹/۱۹۲۷ در ماساچوست آمریکا بود. و با هوش و علاقه ای که در زمینه ریاضیات داشت. پس از پذیرفته شدن در موسسه فناوری کالیفرنیا توانست طی مدت ۴ سال مدرک کارشناسی ارشد رشته ریاضیات خود را در سال ۱۹۴۸ دریافت نماید. وی پس از آن در سال ۱۹۵۱ دکترای ریاضیات خود را از دانشگاه پرینستون اخذ نمود. مکارتی پس از فعالیت های کثیر خود در زمینه علوم رایانه و هوش مصنوعی و ابداع زبان برنامه نویسی Lisp. نهایتا در سال ۲۴/۱۰/۲۰۱۱ در سن ۸۴ سالگی دار فانی را وداع گفت.

با توجه به اینکه دانشمندان هنوز برای تعریف هوش و هوش مصنوعی به اجماع خاصی نرسیده اند. بنابراین تعریفی رسمی برای آن ها وجود ندارد. اما به صورت اختصار میتوان گفت هر نوع عمل منطقی که توسط فرد یا دستگاهی در سریع ترین زمان ممکن انتخاب گردد. را هوش یا هوش مصنوعی می نامند.

دانشمندانی نظیر هربرت ای سیمون Herbert A Simon، آلن تورینگ Alan Turing، آلن نیوئل Allen Newell و … در این زمینه فعالیت نموده اند. ما در این مقاله مختصری بر فعالیت های جان مکارتی اشاره نموده ایم.

هوش مصنوعی (Artificial Intelligence)

هر نوع عمل منطقی که توسط فرد یا دستگاهی در سریع ترین زمان ممکن انتخاب گردد را هوش یا هوش مصنوعی می نامند.

0 0 رأی
Article Rating
عضویت در
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات